Sök Sök
Meny Meny

Logga in

- Anpassa textstorlek +

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till distriktsordförande, kommunombuden och huvudskyddsombuden inom distriktet.

Kommunföreningarnas hemsidor hittar du antingen genom länkarna på vår förstasida, eller genom att skriva lr.se/kommunensnamn

Klicka på ett namn för att se kontaktuppgifter för personen.

Fredrik Andersson DistriktsordförandeMalmöhus
fredrik.andersson@lr.se
070-6190859
Bertil Rantoft Distriktsordförande viceMalmöhus
bertil.rantoft@svedala.se
040-6410860
070-5957702
Maria Westlund Distriktsordförande viceMalmöhus
maria.westlund@horby.se
0415-378421
073-3318421
Cecilia Jarl KommunombudBjuv
cecilia.jarl1@skola.bjuv.se
042-85350
073-5172833
Boel Jonasson KommunombudBurlöv
boel.jonasson@burlov.se
040-6256540
073-5617505
Anders Hallberg KommunombudEslöv
anders.hallberg@eslov.se
0413-62000
Petter Hedström KommunombudHelsingborg
petter.hedstroem@helsingborg.se
070-2411578
Patrik Holmkvist KommunombudHöganäs
patrik.holmkvist@hoganas.se
042-337687
070-3677861
Maria Westlund KommunombudHörby
maria.westlund@horby.se
0415-378421
073-3318421
Anette Dennberg KommunombudHöör
anette.dennberg@hoor.se
0413-28325
Paul Carlbark KommunombudKävlinge
paul.carlbark@gmail.com
076-6122262
076-6122262
Susanne Nilsson KommunombudKävlinge
susanne.nilsson3@kavlinge.se
070-4414351
Siv Rönne KommunombudLandskrona
siv.ronne.lr@landskrona.se
0418-470233
070-9470233
Ragnar Andrée KommunombudLomma
ragnar.andree@edu.lomma.se
073-3411203
0733 - 411203
Robert Jivegård KommunombudLund
robert.jivegard@lund.se
0729915233
Peter Nilsson KommunombudSjöbo
pidde@larobladet.se
073-6972714
Kristina Andersson KommunombudSkurup
Kristina.Andersson@skolan.skurup.se
070-5110435
070-5110435
Fredrik Rosquist KommunombudStaffanstorp
fredrik.rosquist@staffanstorp.se
Charlotte Persson KommunombudSvalöv
charlotte.persson1@svalov.se
073-3420442
073-3420442
Bertil Rantoft KommunombudSvedala
bertil.rantoft@svedala.se
040-6410860
070-5957702
Ronnie Johansson KommunombudTrelleborg
ronnie.johansson@skola.trelleborg.se
070-8817909
Lars Hemzelius KommunombudVellinge
hemzelius@telia.com
040-425900
073-3555919
Nemat Salehi KommunombudYstad
nematollah.salehi@edu.ystad.se
070-4340521
073-9656233
Jessica Fryksten FöreningsombudInternationella engelska skolan i Sverige AB
jessica.fryksten.lr@gmail.com
070-5975393
Åsa Haneskog FöreningsombudJensen Education College AB
jenseneducation@sf.lr.se
​0737-73 19 24
076-8540624
Nicklas Román FöreningsombudKunskapsskolan
nicklas.roman@kunskapsskolan.se
076-1611305
Johan Bengtsson FöreningsombudLärande AB
bioguard@mail.com
0761-949910
Petrus Björk FöreningsombudPraktiska Sverige
petrus.bjork@gmail.com
076-1410546
Boel Jonasson HuvudskyddsombudBurlöv
boel.jonasson@burlov.se
040-6256540
073-5617505
Pia Hessman Larsson HuvudskyddsombudEslöv
pia.hessman-larsson@eslov.se
0413-62238
Margareta Gustavi HuvudskyddsombudHelsingborg
margareta.gustavi.fack@helsingborg.se
042-105998
070-1706423
Maria Hedberg HuvudskyddsombudHelsingborg
maria.hedberg2@helsingborg.se
042-105797
Petter Hedström HuvudskyddsombudHelsingborg
petter.hedstroem@helsingborg.se
070-2411578
Maria Westlund HuvudskyddsombudHörby
maria.westlund@horby.se
0415-378421
073-3318421
Magnus Gejdner HuvudskyddsombudHöör
magnus.gejdner@hoor.se
072-3255601
072-3255601
Paul Carlbark HuvudskyddsombudKävlinge
paul.carlbark@gmail.com
076-6122262
076-6122262
Susanne Nilsson HuvudskyddsombudKävlinge
susanne.nilsson3@kavlinge.se
070-4414351
Leif Paulsson HuvudskyddsombudLandskrona
leif.paulsson@landskrona.se
073-3474259
Sigrid Areskoug HuvudskyddsombudLomma
sigridareskoug@hotmail.com
073-6973866
Agneta Lindfors HuvudskyddsombudLund
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254
Lena Arnesen HuvudskyddsombudLund
lena.arnesen18@gmail.com
073-3664478
Robert Jivegård HuvudskyddsombudLund
robert.jivegard@lund.se
0729915233
Ola Persson HuvudskyddsombudSkurup
ola.persson@skolan.skurup.se
Fredrik Rosquist HuvudskyddsombudStaffanstorp
fredrik.rosquist@staffanstorp.se
Anders Backe HuvudskyddsombudSvalöv
anders.backe@svalof.se
072-1787268
Bertil Rantoft HuvudskyddsombudSvedala
bertil.rantoft@svedala.se
040-6410860
070-5957702
Marita Svensson HuvudskyddsombudTrelleborg
marita.svensson@skola.trelleborg.se
0410-733585
070-9926320
Lars Hemzelius HuvudskyddsombudVellinge
hemzelius@telia.com
040-425900
073-3555919
Anders Göland HuvudskyddsombudYstad
anders.goland@edu.ystad.se
070-4340590
070-6316139
Gunilla Kling HuvudskyddsombudYstad
gunilla.kling@telia.com
0411-577000
070-2208246
Anne Månsson Kommunombud biträdandeBurlöv
anne.mansson@burlov.se
070-8163793
Mattias Johnsson Kommunombud biträdandeBurlöv
mattias.johnsson@hoor.se
073-6291677
Carola Håkansson Kommunombud biträdandeEslöv
carola.hakansson@eslov.se
070-6814371
Margareta Gustavi Kommunombud biträdandeHelsingborg
margareta.gustavi.fack@helsingborg.se
042-105998
070-1706423
Maria Hedberg Kommunombud biträdandeHelsingborg
maria.hedberg2@helsingborg.se
042-105797
Marika Davidsson Kommunombud biträdandeHelsingborg
marikaberg@hotmail.com
070-4530498
Sten-Ingmar Hemert Kommunombud biträdandeHelsingborg
sten-ingmar@hemert.se
070-8141313
Susanne Norrestad Kommunombud biträdandeHöganäs
susanne.norrestad@hoganas.se
042-337461
070-6238828
Helen Svantesson Kommunombud biträdandeHörby
helen.svantesson@horby.se
Maria Johansson Kommunombud biträdandeHörby
maria.johansson@horby.se
0415-378419
070-4283272
Magnus Gejdner Kommunombud biträdandeHöör
magnus.gejdner@hoor.se
072-3255601
072-3255601
Peter Ljung Kommunombud biträdandeKävlinge
peter.ljung@kavlinge.se
046-739219
070-5889274
Susanne Nilsson Kommunombud biträdandeKävlinge
susanne.nilsson3@kavlinge.se
070-4414351
Cecilia Lindeheim Kommunombud biträdandeLomma
cecilia.lindeheim@edu.lomma.se
0733-938376
Christina Leo Persson Kommunombud biträdandeLomma
christina.leo-persson@edu.lomma.se
040-6411414
070-9513839
Jörgen Lagnebo Kommunombud biträdandeLomma
jorgen.lagnebo@gmail.com
070-2321192
Agneta Lindfors Kommunombud biträdandeLund
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254
Fredrik Andersson Kommunombud biträdandeLund
fredrik.andersson@lr.se
070-6190859
Gabriella Hafström Kommunombud biträdandeLund
ms.hafstrom@gmail.com
046-3598184
070-7670801
Henrik Magnusson Kommunombud biträdandeLund
henrik@magnussonvg.se
070-5753551
Jonas Håkansson Kommunombud biträdandeLund
jonas.hakansson2@lund.se
046-357505
046-3596724
Lena Arnesen Kommunombud biträdandeLund
lena.arnesen18@gmail.com
073-3664478
Maria Sköldborn Kommunombud biträdandeLund
maria.skoldborn@lund.se
070-2164940
Nils-Eric Feltenheim Kommunombud biträdandeLund
nils-eric.feltenheim@lund.se
073-6430682
Robert Jivegård Kommunombud biträdandeLund
robert.jivegard@lund.se
0729915233
Tomas Antonsson Kommunombud biträdandeLund
tomas.antonsson@lund.se
046-359 67 24
Mattias Jakobsson Kommunombud biträdandeSkurup
mattias.jacobsson@skolan.skurup.se
070-7566719
Per Åberg Kommunombud biträdandeSvalöv
per.aberg@svalof.se
072-1787284
073-9840459
Jonas Svanlund Kommunombud biträdandeSvedala
jonas.svanlund@svedala.se
040-408256
070-8158970
Catharina Mörving Kommunombud biträdandeTrelleborg
cattism@hotmail.com
070-9989049
Fredrika Bauer Kommunombud biträdandeTrelleborg
fredrikabauer@hotmail.com
0410-734304
070-9458705
Marita Svensson Kommunombud biträdandeTrelleborg
marita.svensson@skola.trelleborg.se
0410-733585
070-9926320
Ulrica Linde Kommunombud biträdandeTrelleborg
ulrica.linde@skola.trelleborg.se
076-8698933
Rosita Andersson Schouenborg Kommunombud biträdandeVellinge
rosita.a.schouenborg@vellinge.se
073-3852328
Gunilla Kling Kommunombud biträdandeYstad
gunilla.kling@telia.com
0411-577000
070-2208246
Kent Svensson Kommunombud biträdandeYstad
kent.svensson@edu.ystad.se
070-4340555
Kerstin Irehjelm Kommunombud biträdandeYstad
kerstin.irehjelm@edu.ystad.se
0411-577657
070-8460048
Martin Robertsson Kommunombud biträdandeYstad
martin.robertsson@edu.ystad.se
070-4340588
070-7348087
Albert Lauschus Föreningsombud biträdandeInternationella engelska skolan i Sverige AB
albertlauschus@gmail.com
070-0903953
Cecilia Bjärgö Föreningsombud biträdandeInternationella engelska skolan i Sverige AB
bjargo.lr.ies@gmail.com
016-108693
070-6980821
Elin Nyman Föreningsombud biträdandeInternationella engelska skolan i Sverige AB
elin.m.nym@gmail.com
073-9691476
Frank Fjellstad Föreningsombud biträdandeJensen Education College AB
frank.fjellstad@jenseneducation.se
070-2420742
Kristina Renström Föreningsombud biträdandeJensen Education College AB
kristina.renstrom@jenseneducation.se
010-7095463
Mats Grennborg Föreningsombud biträdandeJensen Education College AB
grennborg@gmail.com
036-2902250
070-6718046
Anders Nilsson Föreningsombud biträdandeKunskapsskolan
anders.nilsson@kunskapsskolan.se
08-50691141
070-3157647
Lin Backlund Föreningsombud biträdandeKunskapsskolan
lin.backlund@kunskapsgymnasiet.se
073-9959805
Ingemar Lund Föreningsombud biträdandePraktiska Sverige
inglun55@gmail.com
070-2835529
Anette Henriksson Huvudskyddsombud biträdandeBjuv
henriksson.anette@bredband.net
076-8021595
Mattias Johnsson Huvudskyddsombud biträdandeBurlöv
mattias.johnsson@hoor.se
073-6291677
Kristina Andersson Huvudskyddsombud biträdandeSkurup
Kristina.Andersson@skolan.skurup.se
070-5110435
070-5110435
Mattias Jakobsson Huvudskyddsombud biträdandeSkurup
mattias.jacobsson@skolan.skurup.se
070-7566719

Fredrik Andersson
Distriktsordförande, Malmöhus
fredrik.andersson@lr.se
070-6190859

Bertil Rantoft
Distriktsordförande vice, Malmöhus
bertil.rantoft@svedala.se
040-6410860
070-5957702

Maria Westlund
Distriktsordförande vice, Malmöhus
maria.westlund@horby.se
0415-378421
073-3318421

Cecilia Jarl
Kommunombud, Bjuv
cecilia.jarl1@skola.bjuv.se
042-85350
073-5172833

Boel Jonasson
Kommunombud, Burlöv
boel.jonasson@burlov.se
040-6256540
073-5617505

Anders Hallberg
Kommunombud, Eslöv
anders.hallberg@eslov.se
0413-62000

Petter Hedström
Kommunombud, Helsingborg
petter.hedstroem@helsingborg.se
070-2411578

Patrik Holmkvist
Kommunombud, Höganäs
patrik.holmkvist@hoganas.se
042-337687
070-3677861

Maria Westlund
Kommunombud, Hörby
maria.westlund@horby.se
0415-378421
073-3318421

Anette Dennberg
Kommunombud, Höör
anette.dennberg@hoor.se
0413-28325

Paul Carlbark
Kommunombud, Kävlinge
paul.carlbark@gmail.com
076-6122262
076-6122262

Susanne Nilsson
Kommunombud, Kävlinge
susanne.nilsson3@kavlinge.se
070-4414351

Siv Rönne
Kommunombud, Landskrona
siv.ronne.lr@landskrona.se
0418-470233
070-9470233

Ragnar Andrée
Kommunombud, Lomma
ragnar.andree@edu.lomma.se
073-3411203
0733 - 411203

Robert Jivegård
Kommunombud, Lund
robert.jivegard@lund.se
0729915233

Peter Nilsson
Kommunombud, Sjöbo
pidde@larobladet.se
073-6972714

Kristina Andersson
Kommunombud, Skurup
Kristina.Andersson@skolan.skurup.se
070-5110435
070-5110435

Fredrik Rosquist
Kommunombud, Staffanstorp
fredrik.rosquist@staffanstorp.se

Charlotte Persson
Kommunombud, Svalöv
charlotte.persson1@svalov.se
073-3420442
073-3420442

Bertil Rantoft
Kommunombud, Svedala
bertil.rantoft@svedala.se
040-6410860
070-5957702

Ronnie Johansson
Kommunombud, Trelleborg
ronnie.johansson@skola.trelleborg.se
070-8817909

Lars Hemzelius
Kommunombud, Vellinge
hemzelius@telia.com
040-425900
073-3555919

Nemat Salehi
Kommunombud, Ystad
nematollah.salehi@edu.ystad.se
070-4340521
073-9656233

Jessica Fryksten
Föreningsombud, Internationella engelska skolan i Sverige AB
jessica.fryksten.lr@gmail.com
070-5975393

Åsa Haneskog
Föreningsombud, Jensen Education College AB
jenseneducation@sf.lr.se
​0737-73 19 24
076-8540624

Nicklas Román
Föreningsombud, Kunskapsskolan
nicklas.roman@kunskapsskolan.se
076-1611305

Johan Bengtsson
Föreningsombud, Lärande AB
bioguard@mail.com
0761-949910

Petrus Björk
Föreningsombud, Praktiska Sverige
petrus.bjork@gmail.com
076-1410546

Boel Jonasson
Huvudskyddsombud, Burlöv
boel.jonasson@burlov.se
040-6256540
073-5617505

Pia Hessman Larsson
Huvudskyddsombud, Eslöv
pia.hessman-larsson@eslov.se
0413-62238

Margareta Gustavi
Huvudskyddsombud, Helsingborg
margareta.gustavi.fack@helsingborg.se
042-105998
070-1706423

Maria Hedberg
Huvudskyddsombud, Helsingborg
maria.hedberg2@helsingborg.se
042-105797

Petter Hedström
Huvudskyddsombud, Helsingborg
petter.hedstroem@helsingborg.se
070-2411578

Maria Westlund
Huvudskyddsombud, Hörby
maria.westlund@horby.se
0415-378421
073-3318421

Magnus Gejdner
Huvudskyddsombud, Höör
magnus.gejdner@hoor.se
072-3255601
072-3255601

Paul Carlbark
Huvudskyddsombud, Kävlinge
paul.carlbark@gmail.com
076-6122262
076-6122262

Susanne Nilsson
Huvudskyddsombud, Kävlinge
susanne.nilsson3@kavlinge.se
070-4414351

Leif Paulsson
Huvudskyddsombud, Landskrona
leif.paulsson@landskrona.se
073-3474259

Sigrid Areskoug
Huvudskyddsombud, Lomma
sigridareskoug@hotmail.com
073-6973866

Agneta Lindfors
Huvudskyddsombud, Lund
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254

Lena Arnesen
Huvudskyddsombud, Lund
lena.arnesen18@gmail.com
073-3664478

Robert Jivegård
Huvudskyddsombud, Lund
robert.jivegard@lund.se
0729915233

Ola Persson
Huvudskyddsombud, Skurup
ola.persson@skolan.skurup.se

Fredrik Rosquist
Huvudskyddsombud, Staffanstorp
fredrik.rosquist@staffanstorp.se

Anders Backe
Huvudskyddsombud, Svalöv
anders.backe@svalof.se
072-1787268

Bertil Rantoft
Huvudskyddsombud, Svedala
bertil.rantoft@svedala.se
040-6410860
070-5957702

Marita Svensson
Huvudskyddsombud, Trelleborg
marita.svensson@skola.trelleborg.se
0410-733585
070-9926320

Lars Hemzelius
Huvudskyddsombud, Vellinge
hemzelius@telia.com
040-425900
073-3555919

Anders Göland
Huvudskyddsombud, Ystad
anders.goland@edu.ystad.se
070-4340590
070-6316139

Gunilla Kling
Huvudskyddsombud, Ystad
gunilla.kling@telia.com
0411-577000
070-2208246

Anne Månsson
Kommunombud biträdande, Burlöv
anne.mansson@burlov.se
070-8163793

Mattias Johnsson
Kommunombud biträdande, Burlöv
mattias.johnsson@hoor.se
073-6291677

Carola Håkansson
Kommunombud biträdande, Eslöv
carola.hakansson@eslov.se
070-6814371

Margareta Gustavi
Kommunombud biträdande, Helsingborg
margareta.gustavi.fack@helsingborg.se
042-105998
070-1706423

Maria Hedberg
Kommunombud biträdande, Helsingborg
maria.hedberg2@helsingborg.se
042-105797

Marika Davidsson
Kommunombud biträdande, Helsingborg
marikaberg@hotmail.com
070-4530498

Sten-Ingmar Hemert
Kommunombud biträdande, Helsingborg
sten-ingmar@hemert.se
070-8141313

Susanne Norrestad
Kommunombud biträdande, Höganäs
susanne.norrestad@hoganas.se
042-337461
070-6238828

Helen Svantesson
Kommunombud biträdande, Hörby
helen.svantesson@horby.se

Maria Johansson
Kommunombud biträdande, Hörby
maria.johansson@horby.se
0415-378419
070-4283272

Magnus Gejdner
Kommunombud biträdande, Höör
magnus.gejdner@hoor.se
072-3255601
072-3255601

Peter Ljung
Kommunombud biträdande, Kävlinge
peter.ljung@kavlinge.se
046-739219
070-5889274

Susanne Nilsson
Kommunombud biträdande, Kävlinge
susanne.nilsson3@kavlinge.se
070-4414351

Cecilia Lindeheim
Kommunombud biträdande, Lomma
cecilia.lindeheim@edu.lomma.se
0733-938376

Christina Leo Persson
Kommunombud biträdande, Lomma
christina.leo-persson@edu.lomma.se
040-6411414
070-9513839

Jörgen Lagnebo
Kommunombud biträdande, Lomma
jorgen.lagnebo@gmail.com
070-2321192

Agneta Lindfors
Kommunombud biträdande, Lund
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254

Fredrik Andersson
Kommunombud biträdande, Lund
fredrik.andersson@lr.se
070-6190859

Gabriella Hafström
Kommunombud biträdande, Lund
ms.hafstrom@gmail.com
046-3598184
070-7670801

Henrik Magnusson
Kommunombud biträdande, Lund
henrik@magnussonvg.se
070-5753551

Jonas Håkansson
Kommunombud biträdande, Lund
jonas.hakansson2@lund.se
046-357505
046-3596724

Lena Arnesen
Kommunombud biträdande, Lund
lena.arnesen18@gmail.com
073-3664478

Maria Sköldborn
Kommunombud biträdande, Lund
maria.skoldborn@lund.se
070-2164940

Nils-Eric Feltenheim
Kommunombud biträdande, Lund
nils-eric.feltenheim@lund.se
073-6430682

Robert Jivegård
Kommunombud biträdande, Lund
robert.jivegard@lund.se
0729915233

Tomas Antonsson
Kommunombud biträdande, Lund
tomas.antonsson@lund.se
046-359 67 24

Mattias Jakobsson
Kommunombud biträdande, Skurup
mattias.jacobsson@skolan.skurup.se
070-7566719

Per Åberg
Kommunombud biträdande, Svalöv
per.aberg@svalof.se
072-1787284
073-9840459

Jonas Svanlund
Kommunombud biträdande, Svedala
jonas.svanlund@svedala.se
040-408256
070-8158970

Catharina Mörving
Kommunombud biträdande, Trelleborg
cattism@hotmail.com
070-9989049

Fredrika Bauer
Kommunombud biträdande, Trelleborg
fredrikabauer@hotmail.com
0410-734304
070-9458705

Marita Svensson
Kommunombud biträdande, Trelleborg
marita.svensson@skola.trelleborg.se
0410-733585
070-9926320

Ulrica Linde
Kommunombud biträdande, Trelleborg
ulrica.linde@skola.trelleborg.se
076-8698933

Rosita Andersson Schouenborg
Kommunombud biträdande, Vellinge
rosita.a.schouenborg@vellinge.se
073-3852328

Gunilla Kling
Kommunombud biträdande, Ystad
gunilla.kling@telia.com
0411-577000
070-2208246

Kent Svensson
Kommunombud biträdande, Ystad
kent.svensson@edu.ystad.se
070-4340555

Kerstin Irehjelm
Kommunombud biträdande, Ystad
kerstin.irehjelm@edu.ystad.se
0411-577657
070-8460048

Martin Robertsson
Kommunombud biträdande, Ystad
martin.robertsson@edu.ystad.se
070-4340588
070-7348087

Albert Lauschus
Föreningsombud biträdande, Internationella engelska skolan i Sverige AB
albertlauschus@gmail.com
070-0903953

Cecilia Bjärgö
Föreningsombud biträdande, Internationella engelska skolan i Sverige AB
bjargo.lr.ies@gmail.com
016-108693
070-6980821

Elin Nyman
Föreningsombud biträdande, Internationella engelska skolan i Sverige AB
elin.m.nym@gmail.com
073-9691476

Frank Fjellstad
Föreningsombud biträdande, Jensen Education College AB
frank.fjellstad@jenseneducation.se
070-2420742

Kristina Renström
Föreningsombud biträdande, Jensen Education College AB
kristina.renstrom@jenseneducation.se
010-7095463

Mats Grennborg
Föreningsombud biträdande, Jensen Education College AB
grennborg@gmail.com
036-2902250
070-6718046

Anders Nilsson
Föreningsombud biträdande, Kunskapsskolan
anders.nilsson@kunskapsskolan.se
08-50691141
070-3157647

Lin Backlund
Föreningsombud biträdande, Kunskapsskolan
lin.backlund@kunskapsgymnasiet.se
073-9959805

Ingemar Lund
Föreningsombud biträdande, Praktiska Sverige
inglun55@gmail.com
070-2835529

Anette Henriksson
Huvudskyddsombud biträdande, Bjuv
henriksson.anette@bredband.net
076-8021595

Mattias Johnsson
Huvudskyddsombud biträdande, Burlöv
mattias.johnsson@hoor.se
073-6291677

Kristina Andersson
Huvudskyddsombud biträdande, Skurup
Kristina.Andersson@skolan.skurup.se
070-5110435
070-5110435

Mattias Jakobsson
Huvudskyddsombud biträdande, Skurup
mattias.jacobsson@skolan.skurup.se
070-7566719