Sök Sök
Meny Meny

Logga in

- Anpassa textstorlek +

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till distriktsordförande, kommunombuden och huvudskyddsombuden inom distriktet. Klicka på ett namn för att se kontaktuppgifter för personen.
Ingrid Pihl DistriktsordförandeNorrbotten
ingrid.pihl@pitea.se
0911-696904
070-3700057
Maud Zingmark Distriktsordförande viceNorrbotten
maud.zingmark@lapplands.se
0978-12881
Jan Davidsson KommunombudArjeplog
jan.davidsson@edu.arjeplog.se
070-2144685
Leif Johansson KommunombudArvidsjaur
leif.johansson@arvidsjaur.se
072-7414907
Tim Stenlund KommunombudBoden
tim.stenlund@boden.se
070-2745166
Margit Koppari KommunombudGällivare
margit.koppari@gallivare.se
0970-18400
070-3036211
Stig Lagerfjärd KommunombudGällivare
stig_lage@hotmail.com
070-2547522
Gudrun Karlsson KommunombudHaparanda
gudrun.karlsson@haparanda.se
0922-15116
Anna Karin Länta KommunombudJokkmokk
Anna-Karin.Lanta@jokkmokk.se
0730281666
Theres Innergård KommunombudKalix
theres.innergard@edu.kalix.se
070-3175352
Lena Sikku KommunombudKiruna
malenas03@hotmail.com
070-7902241
Ingela Hörnell KommunombudLuleå
ingela.hornell@skol.lulea.se
0920-453449
070-5143979
Mikael Kemi KommunombudPajala
mikael.kemi@edu.pajala.se
070-5466022
Ingrid Pihl KommunombudPiteå
ingrid.pihl@pitea.se
0911-696904
070-3700057
Noomi Lundberg KommunombudPiteå
noomi.sundstrom@pitea.se
070-3665111
Katarina Aldrin Nord KommunombudÄlvsbyn
katarinaan83@gmail.com
0929-17309
073-0270205
Kerstin Mäkitalo KommunombudÖverkalix
kerstin.makitalo@live.se
073-9702250
Cecilia Säynäjäkangas KommunombudÖvertorneå
regina.cecilia@hotmail.com
0927-75141
Stig Lagerfjärd FöreningsombudLapplands kommunalförbund
stig_lage@hotmail.com
070-2547522
Petrus Björk FöreningsombudPraktiska Sverige
petrus.bjork@gmail.com
076-1410546
Gunilla Holmlund HuvudskyddsombudArjeplog
gunilla.holmlund@hotmail.com
0961-61597
070-2661597
Camilla Nilsson HuvudskyddsombudArvidsjaur
camilla.nilsson@arvidsjaur.se
0960-15709
Eva Jansson HuvudskyddsombudBoden
eva.jansson@boden.se
0921-62502
070-6630837
Åsa Larsson HuvudskyddsombudBoden
asa.larsson@boden.se
0921-62000
076-8389611
Cecilia Jönsson HuvudskyddsombudGällivare
cecilia.jonsson@gallivare.se
070-2526266
Håkan Tholerud HuvudskyddsombudHaparanda
hakan.tholerud@haparanda.se
072-5726259
070-3464903
Håkan Larsson HuvudskyddsombudJokkmokk
hakan.larsson@jokkmokk.se
Birgit Lundkvist HuvudskyddsombudKalix
birgit.lundkvist@edu.kalix.se
Yvonne Häggström HuvudskyddsombudKalix
majsol6@hotmail.com
070-5235678
Carina Holmquist HuvudskyddsombudLuleå
hsolr@skol.lulea.se
0920-453737
070-3713979
Mikael Kemi HuvudskyddsombudPajala
mikael.kemi@edu.pajala.se
070-5466022
Anders Vallander HuvudskyddsombudPiteå
vallander@gmail.com
0911-696358
070-3064654
Lena Westerberg Marklund HuvudskyddsombudPiteå
lena.westerberg-marklund@pitea.se
0911-696445
072-5019556
Lars Pettersson HuvudskyddsombudÄlvsbyn
lars.pettersson@edu.alvsbyn.se
076-8085274
Kerstin Mäkitalo HuvudskyddsombudÖverkalix
kerstin.makitalo@live.se
073-9702250
Maria Mattsson Kommunombud biträdandeArjeplog
maria.mattsson83@gmail.com
070-2868909
Eva Jansson Kommunombud biträdandeBoden
eva.jansson@boden.se
0921-62502
070-6630837
Åsa Larsson Kommunombud biträdandeBoden
asa.larsson@boden.se
0921-62000
076-8389611
Monica Laakso Johansson Kommunombud biträdandeGällivare
monica_laakso_j@hotmail.com
070-2951755
Johanna Fors Kommunombud biträdandeHaparanda
johanna.fors@haparanda.se
070-2314455
Petra Sandberg Kommunombud biträdandeKalix
pea_sandberg@hotmail.com
Charlotta Olovsson Kommunombud biträdandeKiruna
svcon@skola.kiruna.se
070-6464491
Carina Holmquist Kommunombud biträdandeLuleå
hsolr@skol.lulea.se
0920-453737
070-3713979
Jan-Erik Karlsson Kommunombud biträdandeLuleå
jan-erik.karlsson@skol.lulea.se
0920-453484
070-6550277
Ulrika Vedin Kommunombud biträdandeLuleå
ulrikavedin@hotmail.com
0920-454291
070-8986258
Veronica Johansson Kommunombud biträdandeLuleå
veronica.johansson@skol.lulea.se
Katarina Hjärtberg Kommunombud biträdandePajala
katarina.hjartberg@edu.pajala.se
0978-12000
070-2088133
Anders Vallander Kommunombud biträdandePiteå
vallander@gmail.com
0911-696358
070-3064654
Irja Wallmark Kommunombud biträdandePiteå
irja.wallmark@pitea.se
0911-697262
070-2907222
Lena Westerberg Marklund Kommunombud biträdandePiteå
lena.westerberg-marklund@pitea.se
0911-696445
072-5019556
Carin Lennahl Kommunombud biträdandeÄlvsbyn
carin.lennahl@edu.alvsbyn.se
0929-17311
Maud Lundberg Kommunombud biträdandeÄlvsbyn
maud.lundberg@edu.alvsbyn.se
070-2762831
Britta Larsson Kommunombud biträdandeÖverkalix
britta.larsson@skola.overkalix.se
Henry Barsk Kommunombud biträdandeÖvertorneå
henry@barsk.se
070-6937271
Jonas Wiandt Föreningsombud biträdandeLapplands kommunalförbund
jonas.wiandt@lapplands.se
070-3733276
Martin Zingmark Föreningsombud biträdandeLapplands kommunalförbund
martin.zingmark@lapplands.se
0978-12880
Maud Zingmark Föreningsombud biträdandeLapplands kommunalförbund
maud.zingmark@lapplands.se
0978-12881
Stina Björnström Föreningsombud biträdandeLapplands kommunalförbund
Stina.Bjornstrom@lapplands.se
Ingemar Lund Föreningsombud biträdandePraktiska Sverige
inglun55@gmail.com
070-2835529

Ingrid Pihl
Distriktsordförande, Norrbotten
ingrid.pihl@pitea.se
0911-696904
070-3700057

Maud Zingmark
Distriktsordförande vice, Norrbotten
maud.zingmark@lapplands.se
0978-12881

Jan Davidsson
Kommunombud, Arjeplog
jan.davidsson@edu.arjeplog.se
070-2144685

Leif Johansson
Kommunombud, Arvidsjaur
leif.johansson@arvidsjaur.se
072-7414907

Tim Stenlund
Kommunombud, Boden
tim.stenlund@boden.se
070-2745166

Margit Koppari
Kommunombud, Gällivare
margit.koppari@gallivare.se
0970-18400
070-3036211

Stig Lagerfjärd
Kommunombud, Gällivare
stig_lage@hotmail.com
070-2547522

Gudrun Karlsson
Kommunombud, Haparanda
gudrun.karlsson@haparanda.se
0922-15116

Anna Karin Länta
Kommunombud, Jokkmokk
Anna-Karin.Lanta@jokkmokk.se
0730281666

Theres Innergård
Kommunombud, Kalix
theres.innergard@edu.kalix.se
070-3175352

Lena Sikku
Kommunombud, Kiruna
malenas03@hotmail.com
070-7902241

Ingela Hörnell
Kommunombud, Luleå
ingela.hornell@skol.lulea.se
0920-453449
070-5143979

Mikael Kemi
Kommunombud, Pajala
mikael.kemi@edu.pajala.se
070-5466022

Ingrid Pihl
Kommunombud, Piteå
ingrid.pihl@pitea.se
0911-696904
070-3700057

Noomi Lundberg
Kommunombud, Piteå
noomi.sundstrom@pitea.se
070-3665111

Katarina Aldrin Nord
Kommunombud, Älvsbyn
katarinaan83@gmail.com
0929-17309
073-0270205

Kerstin Mäkitalo
Kommunombud, Överkalix
kerstin.makitalo@live.se
073-9702250

Cecilia Säynäjäkangas
Kommunombud, Övertorneå
regina.cecilia@hotmail.com
0927-75141

Stig Lagerfjärd
Föreningsombud, Lapplands kommunalförbund
stig_lage@hotmail.com
070-2547522

Petrus Björk
Föreningsombud, Praktiska Sverige
petrus.bjork@gmail.com
076-1410546

Gunilla Holmlund
Huvudskyddsombud, Arjeplog
gunilla.holmlund@hotmail.com
0961-61597
070-2661597

Camilla Nilsson
Huvudskyddsombud, Arvidsjaur
camilla.nilsson@arvidsjaur.se
0960-15709

Eva Jansson
Huvudskyddsombud, Boden
eva.jansson@boden.se
0921-62502
070-6630837

Åsa Larsson
Huvudskyddsombud, Boden
asa.larsson@boden.se
0921-62000
076-8389611

Cecilia Jönsson
Huvudskyddsombud, Gällivare
cecilia.jonsson@gallivare.se
070-2526266

Håkan Tholerud
Huvudskyddsombud, Haparanda
hakan.tholerud@haparanda.se
072-5726259
070-3464903

Håkan Larsson
Huvudskyddsombud, Jokkmokk
hakan.larsson@jokkmokk.se

Birgit Lundkvist
Huvudskyddsombud, Kalix
birgit.lundkvist@edu.kalix.se

Yvonne Häggström
Huvudskyddsombud, Kalix
majsol6@hotmail.com
070-5235678

Carina Holmquist
Huvudskyddsombud, Luleå
hsolr@skol.lulea.se
0920-453737
070-3713979

Mikael Kemi
Huvudskyddsombud, Pajala
mikael.kemi@edu.pajala.se
070-5466022

Anders Vallander
Huvudskyddsombud, Piteå
vallander@gmail.com
0911-696358
070-3064654

Lena Westerberg Marklund
Huvudskyddsombud, Piteå
lena.westerberg-marklund@pitea.se
0911-696445
072-5019556

Lars Pettersson
Huvudskyddsombud, Älvsbyn
lars.pettersson@edu.alvsbyn.se
076-8085274

Kerstin Mäkitalo
Huvudskyddsombud, Överkalix
kerstin.makitalo@live.se
073-9702250

Maria Mattsson
Kommunombud biträdande, Arjeplog
maria.mattsson83@gmail.com
070-2868909

Eva Jansson
Kommunombud biträdande, Boden
eva.jansson@boden.se
0921-62502
070-6630837

Åsa Larsson
Kommunombud biträdande, Boden
asa.larsson@boden.se
0921-62000
076-8389611

Monica Laakso Johansson
Kommunombud biträdande, Gällivare
monica_laakso_j@hotmail.com
070-2951755

Johanna Fors
Kommunombud biträdande, Haparanda
johanna.fors@haparanda.se
070-2314455

Petra Sandberg
Kommunombud biträdande, Kalix
pea_sandberg@hotmail.com

Charlotta Olovsson
Kommunombud biträdande, Kiruna
svcon@skola.kiruna.se
070-6464491

Carina Holmquist
Kommunombud biträdande, Luleå
hsolr@skol.lulea.se
0920-453737
070-3713979

Jan-Erik Karlsson
Kommunombud biträdande, Luleå
jan-erik.karlsson@skol.lulea.se
0920-453484
070-6550277

Ulrika Vedin
Kommunombud biträdande, Luleå
ulrikavedin@hotmail.com
0920-454291
070-8986258

Veronica Johansson
Kommunombud biträdande, Luleå
veronica.johansson@skol.lulea.se

Katarina Hjärtberg
Kommunombud biträdande, Pajala
katarina.hjartberg@edu.pajala.se
0978-12000
070-2088133

Anders Vallander
Kommunombud biträdande, Piteå
vallander@gmail.com
0911-696358
070-3064654

Irja Wallmark
Kommunombud biträdande, Piteå
irja.wallmark@pitea.se
0911-697262
070-2907222

Lena Westerberg Marklund
Kommunombud biträdande, Piteå
lena.westerberg-marklund@pitea.se
0911-696445
072-5019556

Carin Lennahl
Kommunombud biträdande, Älvsbyn
carin.lennahl@edu.alvsbyn.se
0929-17311

Maud Lundberg
Kommunombud biträdande, Älvsbyn
maud.lundberg@edu.alvsbyn.se
070-2762831

Britta Larsson
Kommunombud biträdande, Överkalix
britta.larsson@skola.overkalix.se

Henry Barsk
Kommunombud biträdande, Övertorneå
henry@barsk.se
070-6937271

Jonas Wiandt
Föreningsombud biträdande, Lapplands kommunalförbund
jonas.wiandt@lapplands.se
070-3733276

Martin Zingmark
Föreningsombud biträdande, Lapplands kommunalförbund
martin.zingmark@lapplands.se
0978-12880

Maud Zingmark
Föreningsombud biträdande, Lapplands kommunalförbund
maud.zingmark@lapplands.se
0978-12881

Stina Björnström
Föreningsombud biträdande, Lapplands kommunalförbund
Stina.Bjornstrom@lapplands.se

Ingemar Lund
Föreningsombud biträdande, Praktiska Sverige
inglun55@gmail.com
070-2835529