Sök Sök
Meny Meny

Logga in

- Anpassa textstorlek +

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till kommunombudet och huvudskyddsombudet och de lokala ombuden på arbetsplatsen. Klicka på ett namn för att se kontaktuppgifter för personen.
Lisbeth Ritzman Kommunombud
lisbeth.ritzman@jonkoping.se
070-6108814
Carina Lundberg Kommunombud biträdande
carina.lundberg@jonkoping.se
070-9227361
Anders Carlsson Kommunombud biträdande
anders.carlsson@lr.se
036-105715
070-3739469
Lena Hartvigsson Kommunombud biträdande
lena.hartvigsson@jonkoping.se
036-102939
072-9328843
Susanne Axfors Kommunombud biträdande
susanne@axfors.se
070-2438991
Magnus Ekelund LokalombudAnna och Alfred Dalinskolan
magnusekelund@telia.com
036-106634
070-6390848
Hans Mattias Häll LokalombudAttarpsskolan 6-9
mattias.hall@jonkoping.se
036-106515
073-4259459
Lena Logan LokalombudBrodalsskolan
lena.logan@jonkoping.se
036-103674
070-2116061
Bodo Bergström LokalombudBäckadalsgymnasiet
bodo.bergstrom@jonkoping.se
073-6128421
076-1929146
Barbara Gustavsson LokalombudBäckadalsgymnasiet
barbara.gustavsson@jonkoping.se
036-105802
070-3748162
Katarina Nitare LokalombudBäckadalsgymnasiet
katarina.nitare@jonkoping.se
070-8209483
Henrik Ockander LokalombudBäckadalsgymnasiet
henrik.ockander@jonkoping.se
070-6627496
Johanna Fälth LokalombudBäckadalsgymnasiet TTC
johanna.falth@jonkoping.se
073-0792465
070-4993131
Robert Dahlström LokalombudDrottning Blankas Gymnasieskola Jönköping
robert.dahlstrom@plusgymnasiet.se
036-8606503
073-0442462
Gunilla Tomth LokalombudEgnahemsskolan
gunilla.tomt-nordstrom@jonkoping.se
070-3160231
Maria Lindell LokalombudEkhagsskolan
marialindell@live.com
0730434992
Martin Klerung LokalombudErik Dahlbergsgymnasiet
martin.klerung@jonkoping.se
036-106225
070-2354699
Peter Jonsson LokalombudFlahultskolan
peter.johnsson@jonkoping.se
073-6323289
Karolina Ekström LokalombudGemensam Resursenhet
karolina.ekstrom@jonkoping.se
0703539226
Philipp Riedel LokalombudGrennaskolan
philipp.riedel@gmx.net
0390-56150
073-0769018
Lina Reilly LokalombudInternationella Engelska skolan i Jönköping
lina.pantzar-reilly.jonkoping@engelska.se
0729681578
Therese Schoultz LokalombudInternationella Engelska skolan i Jönköping
070-6363373
Anna Lennartsson LokalombudKulturskolan
anna.lennartsson1@jonkoping.se
073-9534780
Lovisa Skoglund LokalombudKungsgymnasiet
lovisa.skoglund@jks.se
070-4442440
Kristina Wickelgren LokalombudLBS Kreativa Gymnasiet Jönköping
kristina.wickelgren@lbs.se
070-9323913
Maria Jerkelund LokalombudLernia AB, Jönköpings kommun
marjer1@hotmail.com
073-5418923
Jonas Rosander LokalombudLjungarumsskolan 7-9
jonas.rosander@jonkoping.se
036-106125
070-5668312
Rebecca Stolper LokalombudLjungarumsskolan F-6
rebecca.stolper@jonkoping.se
036-105000
0708554133
Helen Karlsson LokalombudProlympia Jönköping
036-2901352
073-9562076
John Ericson LokalombudRibbaskolan Gränna
John.ericson@jonkoping.se
0390-33305
070-8640786
Thomas Norén LokalombudStadsgårdsskolan
thomas.noren@jonkoping.se
070-7387894
Linda Starby LokalombudTabergskolan
linda.starby@jonkoping.se
073-0469530
Carina Lundberg LokalombudTalavidskolan
carina.lundberg@jonkoping.se
070-9227361
Anna-Karin Bjermqvist LokalombudTenhults Naturbruksgymnasium
anna-karin.bjermqvist@rjl.se
070-4290513
Lena Zetterlund LokalombudTenhultskolan
lena.zetterlund@jonkoping.se
036-103050
070-6013667
Cecilia Griph LokalombudTorpaskolan
cecilia.griph@jonkoping.se
Mattias Pomphrey LokalombudÖlmstadskolan
mattias.pomphrey@jonkoping.se
070-5677842
Erica Karlsson LokalombudÖrserumsskolan
erica.karlsson78@gmail.com
070-8682703
Kajsa Dahlberg LokalombudÖsterängskolan
kajsa.dahlberg@jonkoping.se
070-2560103
Anders Carlsson Huvudskyddsombud
anders.carlsson@lr.se
036-105715
070-3739469
Sara Odhner SkyddsombudABF Vux Jönköping
sara.odhner@gmail.com
070-9589468
Christer Floberg SkyddsombudAnna och Alfred Dalinskolan
christer.floberg@jonkoping.se
Annakarin Wigren Svensson SkyddsombudAttarpsskolan 6-9
anna-karin.vigren-svensson@jonkoping.se
070-8617686
070-8617686
Mirjam Bromander SkyddsombudAttarpsskolan F-5
mirjam.bromander@jonkoping.se
070-4465865
Stefan Jonasson SkyddsombudBäckadalsgymnasiet
stefan.jonasson@jonkoping.se
036-107871
070-8730107
Therese Lindell SkyddsombudDrottning Blankas Gymnasieskola Jönköping
therese.lindell@plusgymnasiet.se
070-9924338
Gunilla Tomth SkyddsombudEgnahemsskolan
gunilla.tomt-nordstrom@jonkoping.se
070-3160231
Ralf Hintz SkyddsombudErik Dahlbergsgymnasiet
ralf.hintz@jonkoping.se
0793 49 89 45
Erik Lund SkyddsombudFlahultskolan
erik.olof.lund@gmail.com
070-6549829
Jan Hallgren SkyddsombudGrennaskolan
jan_hallgren@hotmail.com
0390-33200
070-4616975
Helena Sigblad SkyddsombudHisingstorpsskolan
helena.sigblad@telia.com
070-5391589
Frida Rosengren SkyddsombudHovslättsskolan
fridaz@rocketmail.com
0737646929
Daniel Jaensson SkyddsombudJunedalsskolan
daniel.jaensson@jonkoping.se
073-3747288
Lovisa Skoglund SkyddsombudKungsgymnasiet
lovisa.skoglund@jks.se
070-4442440
Jennie Tengblad SkyddsombudLekerydsskolan
070-4076902
Martin Kvist SkyddsombudLernia Utbildning Jönköping
martinkvist75@gmail.com
072-5171344
Sabina Claesson SkyddsombudLjungarumsskolan 7-9
sabina.claesson@jonkoping.se
070-3182899
Thomas Rostedt SkyddsombudPer Brahegymnasiet
thomas.rostedt@jonkoping.se
036-106481
Carina Tallefors SkyddsombudRibbaskolan Gränna
carina.tallefors@jonkoping.se
070-3023316
Sofie Johansson SkyddsombudRosenlundsskolan H
sofiejohansson71@gmail.com
036-106370
073-9909562
Leif Jansson SkyddsombudStadsgårdsskolan
leif.jansson17@gmail.com
070-7407576
Tord Eidering SkyddsombudTabergskolan
tord.eidering@gmail.com
036-102429
Joakim Kalvik SkyddsombudTeam J-son skola
kalvik80@hotmail.com
036-3330450
073-9882579
Maria Carlson SkyddsombudTenhultskolan
maria.carlson@jonkoping.se
036-103050
Annika Larlind SkyddsombudTenhultskolan
annika.larlind@jonkoping.se
036-104056
070-5511341
Linda Bolin SkyddsombudVuxengymnasiet
linda.bolin@jonkoping.se
036-106419
Lisbeth Ritzman Kommunföreningsordförande
lisbeth.ritzman@jonkoping.se
070-6108814
Susanne Axfors Kommunföreningsordförande vice
susanne@axfors.se
070-2438991

Lisbeth Ritzman
Kommunombud
lisbeth.ritzman@jonkoping.se
070-6108814

Carina Lundberg
Kommunombud biträdande
carina.lundberg@jonkoping.se
070-9227361

Anders Carlsson
Kommunombud biträdande
anders.carlsson@lr.se
036-105715
070-3739469

Lena Hartvigsson
Kommunombud biträdande
lena.hartvigsson@jonkoping.se
036-102939
072-9328843

Susanne Axfors
Kommunombud biträdande
susanne@axfors.se
070-2438991

Magnus Ekelund
Lokalombud, Anna och Alfred Dalinskolan
magnusekelund@telia.com
036-106634
070-6390848

Hans Mattias Häll
Lokalombud, Attarpsskolan 6-9
mattias.hall@jonkoping.se
036-106515
073-4259459

Lena Logan
Lokalombud, Brodalsskolan
lena.logan@jonkoping.se
036-103674
070-2116061

Bodo Bergström
Lokalombud, Bäckadalsgymnasiet
bodo.bergstrom@jonkoping.se
073-6128421
076-1929146

Barbara Gustavsson
Lokalombud, Bäckadalsgymnasiet
barbara.gustavsson@jonkoping.se
036-105802
070-3748162

Katarina Nitare
Lokalombud, Bäckadalsgymnasiet
katarina.nitare@jonkoping.se
070-8209483

Henrik Ockander
Lokalombud, Bäckadalsgymnasiet
henrik.ockander@jonkoping.se
070-6627496

Johanna Fälth
Lokalombud, Bäckadalsgymnasiet TTC
johanna.falth@jonkoping.se
073-0792465
070-4993131

Robert Dahlström
Lokalombud, Drottning Blankas Gymnasieskola Jönköping
robert.dahlstrom@plusgymnasiet.se
036-8606503
073-0442462

Gunilla Tomth
Lokalombud, Egnahemsskolan
gunilla.tomt-nordstrom@jonkoping.se
070-3160231

Maria Lindell
Lokalombud, Ekhagsskolan
marialindell@live.com
0730434992

Martin Klerung
Lokalombud, Erik Dahlbergsgymnasiet
martin.klerung@jonkoping.se
036-106225
070-2354699

Peter Jonsson
Lokalombud, Flahultskolan
peter.johnsson@jonkoping.se
073-6323289

Karolina Ekström
Lokalombud, Gemensam Resursenhet
karolina.ekstrom@jonkoping.se
0703539226

Philipp Riedel
Lokalombud, Grennaskolan
philipp.riedel@gmx.net
0390-56150
073-0769018

Lina Reilly
Lokalombud, Internationella Engelska skolan i Jönköping
lina.pantzar-reilly.jonkoping@engelska.se
0729681578

Therese Schoultz
Lokalombud, Internationella Engelska skolan i Jönköping
070-6363373

Anna Lennartsson
Lokalombud, Kulturskolan
anna.lennartsson1@jonkoping.se
073-9534780

Lovisa Skoglund
Lokalombud, Kungsgymnasiet
lovisa.skoglund@jks.se
070-4442440

Kristina Wickelgren
Lokalombud, LBS Kreativa Gymnasiet Jönköping
kristina.wickelgren@lbs.se
070-9323913

Maria Jerkelund
Lokalombud, Lernia AB, Jönköpings kommun
marjer1@hotmail.com
073-5418923

Jonas Rosander
Lokalombud, Ljungarumsskolan 7-9
jonas.rosander@jonkoping.se
036-106125
070-5668312

Rebecca Stolper
Lokalombud, Ljungarumsskolan F-6
rebecca.stolper@jonkoping.se
036-105000
0708554133

Helen Karlsson
Lokalombud, Prolympia Jönköping
036-2901352
073-9562076

John Ericson
Lokalombud, Ribbaskolan Gränna
John.ericson@jonkoping.se
0390-33305
070-8640786

Thomas Norén
Lokalombud, Stadsgårdsskolan
thomas.noren@jonkoping.se
070-7387894

Linda Starby
Lokalombud, Tabergskolan
linda.starby@jonkoping.se
073-0469530

Carina Lundberg
Lokalombud, Talavidskolan
carina.lundberg@jonkoping.se
070-9227361

Anna-Karin Bjermqvist
Lokalombud, Tenhults Naturbruksgymnasium
anna-karin.bjermqvist@rjl.se
070-4290513

Lena Zetterlund
Lokalombud, Tenhultskolan
lena.zetterlund@jonkoping.se
036-103050
070-6013667

Cecilia Griph
Lokalombud, Torpaskolan
cecilia.griph@jonkoping.se

Mattias Pomphrey
Lokalombud, Ölmstadskolan
mattias.pomphrey@jonkoping.se
070-5677842

Erica Karlsson
Lokalombud, Örserumsskolan
erica.karlsson78@gmail.com
070-8682703

Kajsa Dahlberg
Lokalombud, Österängskolan
kajsa.dahlberg@jonkoping.se
070-2560103

Anders Carlsson
Huvudskyddsombud
anders.carlsson@lr.se
036-105715
070-3739469

Sara Odhner
Skyddsombud, ABF Vux Jönköping
sara.odhner@gmail.com
070-9589468

Christer Floberg
Skyddsombud, Anna och Alfred Dalinskolan
christer.floberg@jonkoping.se

Annakarin Wigren Svensson
Skyddsombud, Attarpsskolan 6-9
anna-karin.vigren-svensson@jonkoping.se
070-8617686
070-8617686

Mirjam Bromander
Skyddsombud, Attarpsskolan F-5
mirjam.bromander@jonkoping.se
070-4465865

Stefan Jonasson
Skyddsombud, Bäckadalsgymnasiet
stefan.jonasson@jonkoping.se
036-107871
070-8730107

Therese Lindell
Skyddsombud, Drottning Blankas Gymnasieskola Jönköping
therese.lindell@plusgymnasiet.se
070-9924338

Gunilla Tomth
Skyddsombud, Egnahemsskolan
gunilla.tomt-nordstrom@jonkoping.se
070-3160231

Ralf Hintz
Skyddsombud, Erik Dahlbergsgymnasiet
ralf.hintz@jonkoping.se
0793 49 89 45

Erik Lund
Skyddsombud, Flahultskolan
erik.olof.lund@gmail.com
070-6549829

Jan Hallgren
Skyddsombud, Grennaskolan
jan_hallgren@hotmail.com
0390-33200
070-4616975

Helena Sigblad
Skyddsombud, Hisingstorpsskolan
helena.sigblad@telia.com
070-5391589

Frida Rosengren
Skyddsombud, Hovslättsskolan
fridaz@rocketmail.com
0737646929

Daniel Jaensson
Skyddsombud, Junedalsskolan
daniel.jaensson@jonkoping.se
073-3747288

Lovisa Skoglund
Skyddsombud, Kungsgymnasiet
lovisa.skoglund@jks.se
070-4442440

Jennie Tengblad
Skyddsombud, Lekerydsskolan
070-4076902

Martin Kvist
Skyddsombud, Lernia Utbildning Jönköping
martinkvist75@gmail.com
072-5171344

Sabina Claesson
Skyddsombud, Ljungarumsskolan 7-9
sabina.claesson@jonkoping.se
070-3182899

Thomas Rostedt
Skyddsombud, Per Brahegymnasiet
thomas.rostedt@jonkoping.se
036-106481

Carina Tallefors
Skyddsombud, Ribbaskolan Gränna
carina.tallefors@jonkoping.se
070-3023316

Sofie Johansson
Skyddsombud, Rosenlundsskolan H
sofiejohansson71@gmail.com
036-106370
073-9909562

Leif Jansson
Skyddsombud, Stadsgårdsskolan
leif.jansson17@gmail.com
070-7407576

Tord Eidering
Skyddsombud, Tabergskolan
tord.eidering@gmail.com
036-102429

Joakim Kalvik
Skyddsombud, Team J-son skola
kalvik80@hotmail.com
036-3330450
073-9882579

Maria Carlson
Skyddsombud, Tenhultskolan
maria.carlson@jonkoping.se
036-103050

Annika Larlind
Skyddsombud, Tenhultskolan
annika.larlind@jonkoping.se
036-104056
070-5511341

Linda Bolin
Skyddsombud, Vuxengymnasiet
linda.bolin@jonkoping.se
036-106419

Lisbeth Ritzman
Kommunföreningsordförande
lisbeth.ritzman@jonkoping.se
070-6108814

Susanne Axfors
Kommunföreningsordförande vice
susanne@axfors.se
070-2438991