Sök Sök
Meny Meny

Logga in

- Anpassa textstorlek +

Kontakta oss

Lärarnas Riksförbund i Lund hittar du på Stora Södergatan 47, våning två.

Expeditionen är delvis bemannad under terminsveckor. Vi tar gärna emot besök, men det är säkrast att avtala en tid.

Telefonnummer till expeditionen är 046 - 35 67 24 eller 046 -35 948 37. Du kan även maila lund@lr.se

 

Robert Jivegård Kommunombud
lund@lr.se
0729915233
Henrik Magnusson Kommunombud biträdande
henrik@magnussonvg.se
070-5753551
Robert Jivegård Kommunombud biträdande
lund@lr.se
0729915233
Agneta Lindfors Kommunombud biträdande
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254
Fredrik Andersson Kommunombud biträdande
fredrik.andersson@lr.se
070-6190859
Jonas Håkansson Kommunombud biträdande
jonas.hakansson2@lund.se
046-357505
046-3596724
Lena Arnesen Kommunombud biträdande
lena.arnesen18@gmail.com
073-3664478
Nils-Eric Feltenheim Kommunombud biträdande
nils-eric.feltenheim@lund.se
073-6430682
Tomas Antonsson Kommunombud biträdande
tomas.antonsson@lund.se
046-359 67 24
Maria Sköldborn Kommunombud biträdande
mariaskoldborn@icloud.com
070-2164940
Peter Stockhausen LokalombudConsensum gymnasieskola - Lund
peter.stockhausen@consensum.se
046-2718661
076-7643203
Boel Ahlner LokalombudFågelskolan Och Fritidshem Fågelskolan
boel_ahlner@hotmail.com
076-2337193
Linda Fridlund LokalombudFäladsskolan
Linda.fridlund@gmail.com
073-8291782
Martina Charlotte Persson LokalombudHedda Anderssongymnasiet
martinacharlotte.persson@lund.se
046-3596135
070-5345814
Katherine Fracchia LokalombudInternational school of Lund - Katedralskolan
katherine.fracchia@utb.lund.se
070-4152320
Michael Neppelberg LokalombudInternationella Engelska skolan i Lund
michael.neppelberg.lund@engelska.se
072-8531526
073-3285216
Olof Borg LokalombudJärnåkraskolan
olof.borg@lund.se
070-6796181
Fredrik Andersson LokalombudKatedralskolan
knut_fredrik@hotmail.com
070-6369239
Sofia Hedén LokalombudKillebäcksskolan
sofia.heden@yahoo.com
046-357718
070-3564168
Agneta Lindfors LokalombudKlostergårdsskolan
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254
Olof Persson LokalombudKomvux Lund
olof.persson@mailbox.swipnet.se
0736555302
Jane Lilja LokalombudKulparkskolan (Nystartad-cfar saknas)
jlilja3@gmail.com
Anja Liabäck LokalombudKulturskolan Lund Bildskola Pedagogiskt Mediacentrum
anja@liaback.nu
046-356711
Johanna Juhlin LokalombudKunskapsskolan Lund
johanna.juhlin@kunskapsskolan.se
073-6568031
Bartosz Koc LokalombudLBS Kreativa Gymnasiet Lund
bartosz.koc@lbs.se
046-124450
070-9189073
Tomas Antonsson LokalombudLerbäckskolan
tomas.antonsson@lund.se
046-359 67 24
Giuseppe Castorina LokalombudModersmålscentrum i Lund, MCL
pippocastorina@icloud.com
073-0505685
Charlotte Tambour LokalombudNyvångskolan (LMH-stadier)
charlottetambour@hotmail.com
046-357900
070-2380121
Eva-Kari Bengtsson LokalombudNyvångskolan (LMH-stadier)
bengtsson.fam@veberod.com
046-357900
070-2013565
Henrik Magnusson LokalombudPolhemskolan
henrik@magnussonvg.se
070-5753551
Johan Miörner LokalombudProCivitas Privata Gymnasium i Lund
johan.torstenssonmiorner@procivitas.se
070-2813967
Johan Bengtsson LokalombudRealgymnasiet 2 i Lund
bioguard@mail.com
0761-949910
Maria Sköldborn LokalombudSpyken
mariaskoldborn@icloud.com
070-2164940
Anna Thunberg LokalombudSvaleboskolan
anna.thunberg@lund.se
046-3597580
Marit Harviken LokalombudSvaneskolan
maritkarineh@gmail.com
070-1442223
Staffan Släger LokalombudTunaskolan, Särskolan i Lund
stsl1968@gmail.com
070-7918807
Niklas Skog LokalombudVikingaskolan
nikeskog@gmail.com
073-0397178
Elisabeth Lindskoug LokalombudVipan
elisabeth.lindskoug@lr.se
073-6004326
Gabriella Hafström LokalombudVipan
ms.hafstrom@gmail.com
046-3598184
070-7670801
Lina Maxedius LokalombudÖstervångskolan
lina.maxedius@spsm.se
070-4581688
Jonas Håkansson LokalombudÖstratornskolan
jonas.hakansson2@lund.se
046-357505
046-3596724
Robert Jivegård Huvudskyddsombud
lund@lr.se
0729915233
Agneta Lindfors Huvudskyddsombud
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254
Lena Arnesen Huvudskyddsombud
lena.arnesen18@gmail.com
073-3664478
Jane Bendrén SkyddsombudConsensum gymnasieskola - Lund
janebendren@spray.se
046-144054
073-5116382
Daniel Boberg SkyddsombudFreinetskolan i Lund
daniel_boberg@yahoo.se
Boel Ahlner SkyddsombudFågelskolan Och Fritidshem Fågelskolan
boel_ahlner@hotmail.com
076-2337193
Anders Karlsson SkyddsombudFäladsgården
anders@skolans.se
0733 524 908
Ulf Mattsson SkyddsombudGenarps skola
ulf.mattsson@utb.lund.se
076-8867118
Michael Neppelberg SkyddsombudInternationella Engelska skolan i Lund
michael.neppelberg.lund@engelska.se
072-8531526
073-3285216
Maria Svenonius SkyddsombudJärnåkraskolan
masv84@utb.lund.se
046-357228
073-3696406
Håkan Axel Edlund SkyddsombudKatedralskolan
hakan.edlund@lund.se
046-359 77 94
0762545605
Louise Callmer SkyddsombudKatedralskolan
louise.callmer@lund.se
046-357637
070-2385610
Anna Pettersson SkyddsombudKillebäcksskolan
anninska@yahoo.com
070-2918513
Agneta Lindfors SkyddsombudKlostergårdsskolan
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254
Disa Sjöholm SkyddsombudKlostergårdsskolan
disj89@utb.lund.se
070-3736241
Linda Jarlskog SkyddsombudKomvux Lund
linda.jarlskog@lund.se
073-5223420
Yvonne Andersson SkyddsombudKunskapsskolan Lund
yvonne.andersson@kunskapsskolan.se
070-5196785
Catarina Jones SkyddsombudLunds Montessorigrundskola
catarina.jones@comhem.se
046-2119675
076-0598745
Ana Majstorovic SkyddsombudModersmålscentrum i Lund, MCL
ana_ja@yahoo.com
073-525 11 14
Charlotte Tambour SkyddsombudNyvångskolan (LMH-stadier)
charlottetambour@hotmail.com
046-357900
070-2380121
Eva-Kari Bengtsson SkyddsombudNyvångskolan (LMH-stadier)
bengtsson.fam@veberod.com
046-357900
070-2013565
Katarina Hjorth SkyddsombudPolhemskolan
katarina.hjorth@lund.se
046-357369
070-4977905
Kalle Palm SkyddsombudProCivitas Privata Gymnasium i Lund
kalle.palm@procivitas.se
073-3673650
Marita Grandjean SkyddsombudS:t Thomas skola
m.grandjean@gmx.net
070-49 10 705
Staffan Widerström SkyddsombudSpyken
staffan.widerstrom@utb.lund.se
046-357660
070-6963917
Ingemar Rosberg SkyddsombudSvaneskolan
Ingemar.Rosberg@utb.lund.se
046-357150
070-3190723
Jimmy Åkeson SkyddsombudVipan
jimmy.akesson@lund.se
046-357774
070-6626851
Jenny Isén SkyddsombudVårfruskolan
jenny.isen@hotmail.com
076-8356007
Kajsa Wahlgren SkyddsombudÖstratornskolan
kajsa.wahlgren@lund.se
Robert Jivegård Kommunföreningsordförande
lund@lr.se
0729915233
Agneta Lindfors Kommunföreningsordförande vice
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254

Robert Jivegård
Kommunombud
lund@lr.se
0729915233

Henrik Magnusson
Kommunombud biträdande
henrik@magnussonvg.se
070-5753551

Robert Jivegård
Kommunombud biträdande
lund@lr.se
0729915233

Agneta Lindfors
Kommunombud biträdande
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254

Fredrik Andersson
Kommunombud biträdande
fredrik.andersson@lr.se
070-6190859

Jonas Håkansson
Kommunombud biträdande
jonas.hakansson2@lund.se
046-357505
046-3596724

Lena Arnesen
Kommunombud biträdande
lena.arnesen18@gmail.com
073-3664478

Nils-Eric Feltenheim
Kommunombud biträdande
nils-eric.feltenheim@lund.se
073-6430682

Tomas Antonsson
Kommunombud biträdande
tomas.antonsson@lund.se
046-359 67 24

Maria Sköldborn
Kommunombud biträdande
mariaskoldborn@icloud.com
070-2164940

Peter Stockhausen
Lokalombud, Consensum gymnasieskola - Lund
peter.stockhausen@consensum.se
046-2718661
076-7643203

Boel Ahlner
Lokalombud, Fågelskolan Och Fritidshem Fågelskolan
boel_ahlner@hotmail.com
076-2337193

Linda Fridlund
Lokalombud, Fäladsskolan
Linda.fridlund@gmail.com
073-8291782

Martina Charlotte Persson
Lokalombud, Hedda Anderssongymnasiet
martinacharlotte.persson@lund.se
046-3596135
070-5345814

Katherine Fracchia
Lokalombud, International school of Lund - Katedralskolan
katherine.fracchia@utb.lund.se
070-4152320

Michael Neppelberg
Lokalombud, Internationella Engelska skolan i Lund
michael.neppelberg.lund@engelska.se
072-8531526
073-3285216

Olof Borg
Lokalombud, Järnåkraskolan
olof.borg@lund.se
070-6796181

Fredrik Andersson
Lokalombud, Katedralskolan
knut_fredrik@hotmail.com
070-6369239

Sofia Hedén
Lokalombud, Killebäcksskolan
sofia.heden@yahoo.com
046-357718
070-3564168

Agneta Lindfors
Lokalombud, Klostergårdsskolan
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254

Olof Persson
Lokalombud, Komvux Lund
olof.persson@mailbox.swipnet.se
0736555302

Jane Lilja
Lokalombud, Kulparkskolan (Nystartad-cfar saknas)
jlilja3@gmail.com

Anja Liabäck
Lokalombud, Kulturskolan Lund Bildskola Pedagogiskt Mediacentrum
anja@liaback.nu
046-356711

Johanna Juhlin
Lokalombud, Kunskapsskolan Lund
johanna.juhlin@kunskapsskolan.se
073-6568031

Bartosz Koc
Lokalombud, LBS Kreativa Gymnasiet Lund
bartosz.koc@lbs.se
046-124450
070-9189073

Tomas Antonsson
Lokalombud, Lerbäckskolan
tomas.antonsson@lund.se
046-359 67 24

Giuseppe Castorina
Lokalombud, Modersmålscentrum i Lund, MCL
pippocastorina@icloud.com
073-0505685

Charlotte Tambour
Lokalombud, Nyvångskolan (LMH-stadier)
charlottetambour@hotmail.com
046-357900
070-2380121

Eva-Kari Bengtsson
Lokalombud, Nyvångskolan (LMH-stadier)
bengtsson.fam@veberod.com
046-357900
070-2013565

Henrik Magnusson
Lokalombud, Polhemskolan
henrik@magnussonvg.se
070-5753551

Johan Miörner
Lokalombud, ProCivitas Privata Gymnasium i Lund
johan.torstenssonmiorner@procivitas.se
070-2813967

Johan Bengtsson
Lokalombud, Realgymnasiet 2 i Lund
bioguard@mail.com
0761-949910

Maria Sköldborn
Lokalombud, Spyken
mariaskoldborn@icloud.com
070-2164940

Anna Thunberg
Lokalombud, Svaleboskolan
anna.thunberg@lund.se
046-3597580

Marit Harviken
Lokalombud, Svaneskolan
maritkarineh@gmail.com
070-1442223

Staffan Släger
Lokalombud, Tunaskolan, Särskolan i Lund
stsl1968@gmail.com
070-7918807

Niklas Skog
Lokalombud, Vikingaskolan
nikeskog@gmail.com
073-0397178

Elisabeth Lindskoug
Lokalombud, Vipan
elisabeth.lindskoug@lr.se
073-6004326

Gabriella Hafström
Lokalombud, Vipan
ms.hafstrom@gmail.com
046-3598184
070-7670801

Lina Maxedius
Lokalombud, Östervångskolan
lina.maxedius@spsm.se
070-4581688

Jonas Håkansson
Lokalombud, Östratornskolan
jonas.hakansson2@lund.se
046-357505
046-3596724

Robert Jivegård
Huvudskyddsombud
lund@lr.se
0729915233

Agneta Lindfors
Huvudskyddsombud
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254

Lena Arnesen
Huvudskyddsombud
lena.arnesen18@gmail.com
073-3664478

Jane Bendrén
Skyddsombud, Consensum gymnasieskola - Lund
janebendren@spray.se
046-144054
073-5116382

Daniel Boberg
Skyddsombud, Freinetskolan i Lund
daniel_boberg@yahoo.se

Boel Ahlner
Skyddsombud, Fågelskolan Och Fritidshem Fågelskolan
boel_ahlner@hotmail.com
076-2337193

Anders Karlsson
Skyddsombud, Fäladsgården
anders@skolans.se
0733 524 908

Ulf Mattsson
Skyddsombud, Genarps skola
ulf.mattsson@utb.lund.se
076-8867118

Michael Neppelberg
Skyddsombud, Internationella Engelska skolan i Lund
michael.neppelberg.lund@engelska.se
072-8531526
073-3285216

Maria Svenonius
Skyddsombud, Järnåkraskolan
masv84@utb.lund.se
046-357228
073-3696406

Håkan Axel Edlund
Skyddsombud, Katedralskolan
hakan.edlund@lund.se
046-359 77 94
0762545605

Louise Callmer
Skyddsombud, Katedralskolan
louise.callmer@lund.se
046-357637
070-2385610

Anna Pettersson
Skyddsombud, Killebäcksskolan
anninska@yahoo.com
070-2918513

Agneta Lindfors
Skyddsombud, Klostergårdsskolan
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254

Disa Sjöholm
Skyddsombud, Klostergårdsskolan
disj89@utb.lund.se
070-3736241

Linda Jarlskog
Skyddsombud, Komvux Lund
linda.jarlskog@lund.se
073-5223420

Yvonne Andersson
Skyddsombud, Kunskapsskolan Lund
yvonne.andersson@kunskapsskolan.se
070-5196785

Catarina Jones
Skyddsombud, Lunds Montessorigrundskola
catarina.jones@comhem.se
046-2119675
076-0598745

Ana Majstorovic
Skyddsombud, Modersmålscentrum i Lund, MCL
ana_ja@yahoo.com
073-525 11 14

Charlotte Tambour
Skyddsombud, Nyvångskolan (LMH-stadier)
charlottetambour@hotmail.com
046-357900
070-2380121

Eva-Kari Bengtsson
Skyddsombud, Nyvångskolan (LMH-stadier)
bengtsson.fam@veberod.com
046-357900
070-2013565

Katarina Hjorth
Skyddsombud, Polhemskolan
katarina.hjorth@lund.se
046-357369
070-4977905

Kalle Palm
Skyddsombud, ProCivitas Privata Gymnasium i Lund
kalle.palm@procivitas.se
073-3673650

Marita Grandjean
Skyddsombud, S:t Thomas skola
m.grandjean@gmx.net
070-49 10 705

Staffan Widerström
Skyddsombud, Spyken
staffan.widerstrom@utb.lund.se
046-357660
070-6963917

Ingemar Rosberg
Skyddsombud, Svaneskolan
Ingemar.Rosberg@utb.lund.se
046-357150
070-3190723

Jimmy Åkeson
Skyddsombud, Vipan
jimmy.akesson@lund.se
046-357774
070-6626851

Jenny Isén
Skyddsombud, Vårfruskolan
jenny.isen@hotmail.com
076-8356007

Kajsa Wahlgren
Skyddsombud, Östratornskolan
kajsa.wahlgren@lund.se

Robert Jivegård
Kommunföreningsordförande
lund@lr.se
0729915233

Agneta Lindfors
Kommunföreningsordförande vice
agneta.lindfors@lund.se
046-356443
070-729816254