Sök Sök
Meny Meny

Logga in

- Anpassa textstorlek +

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till kommunombudet och huvudskyddsombudet och de lokala ombuden på arbetsplatsen. Klicka på ett namn för att se kontaktuppgifter för personen.
Birgitta Larsson Kommunombud
birgitta.larsson@umea.se
070-3889796
Åsa Törnblom Kommunombud biträdande
asa.tornblom@umea.se
070-6004632
Dan Åberg Kommunombud biträdande
dan.aberg@umea.se
090-161000
073-0250218
Maria Kronqvist Kommunombud biträdande
maria.cronqvist72@gmail.com
090-161000
070-6279198
Åsa Grönlund LokalombudBräntbergsskolan
asa.m.gronlund@umea.se
090-165609
070-2158458
Anne-Li Lundström LokalombudBöleängsskolan
anne-li.lundstrom@umea.se
090-162828
070-6785654
Maria Kronqvist LokalombudDragonskolan
maria.cronqvist72@gmail.com
090-161000
070-6279198
Åsa Törnblom LokalombudErsängsskolan
asa.tornblom@umea.se
070-6004632
Dan Åberg LokalombudGrisbackaskolan
dan.aberg@umea.se
090-161000
073-0250218
Claes Emteryd LokalombudGrubbeskolan
claes.emteryd@umea.se
090-162675
Jörgen Jacobsson LokalombudHörnefors Centralskola
jorgen.jacobsson@umea.se
0930-29099
070-3405049
Ulrika Degerfalk LokalombudInternationella Engelska Skolan i Umeå
ulrikadegerfalk@gmail.com
0703271666
Irene Sjöberg LokalombudLinnéaskolan
irene.sjoberg@umea.se
090-165916
070-2691489
Staffan Holmberg LokalombudLäromedel Umeå
staffan.holmberg@spsm.se
Cissi Jonsson LokalombudMariehemsskolan
cissi.jonsson@umea.se
073-0588366
Ewa Hansson LokalombudMariehemsskolan
ewa.hansson@umea.se
070-5139298
Margaretha Syring LokalombudMedlearn Umeå
margareta.syring@lernia.se
Jonas Fahlgren LokalombudMidgårdsskolan
jonas.fahlgren@umea.se
070-1752165
Oskar Karlander LokalombudNTI-skolan Umeå vuxenutbildning
karlander.oskar@gmail.com
073-0569796
Anna Svahlin LokalombudNTI-skolan Umeå vuxenutbildning
anna.svahlin@gmail.com
090-155785
070-1100789
Kristoffer Jonsson LokalombudProlympia Umeå
kristoffer.jonsson@prolympia.se
090-3494823
070-5696348
Linda Dunger LokalombudSjöfruskolan
linda.dunger@umea.se
073-0271566
Lars Markevärn LokalombudStorsjöskolan
lars.markevarn@umea.se
070-6291426
Björn Harnerud LokalombudStöcke skola
bjorn.harnerud@umea.se
073-0730165
Annica Lindvall LokalombudStöcksjö förskola och skola
annica.lindvall@umea.se
070-5275777
Jonas Nilsson LokalombudSävar skola
jonas.nilsson@umea.se
070-2895267
Torbjörn Eklöf LokalombudTegs Centralskola
tobjorn.eklof@umea.se
070-5658561
Stefan Sjöström LokalombudThorén Business School Umeå
stefan.sjostrom@tbschool.se
070-6780937
Jörgen Smedengren LokalombudUmeå Internationella Gymnasium
engren64@hotmail.com
090-162746
070-2865010
Mattias Ryd LokalombudVIVA Komvux
mattias.ryd@gmail.com
090-165485
070-4824755
Helena Sundqvist LokalombudVästangårds skola
helena.sundqvist@umea.se
090-165179
076-8128413
Mia Höglund LokalombudÅlidhemsskolan
mia.hoglund@umea.se
070-3478291
Maria Granström LokalombudÖstermalmsskolan
maria.granstrom@umea.se
070-2449963
Marlene Hansson LokalombudÖstra Ersbodaskolan
marlene.a.hansson@umea.se
070-2412571
Pernilla Persson Huvudskyddsombud
pernilla.persson73@gmail.com
070-2544320
Peter Westin SkyddsombudBräntbergsskolan
peter.westin@umea.se
090-165603
070-9560437
Johannes Ring SkyddsombudCarlshöjdsskolan, skola, förskola och fritidshem
johannes.ring@umea.se
070-3855745
Andreas Lundholm SkyddsombudDragonskolan
AndreasLundholm75@gmail.com
070-2387987
Rachid Ababou SkyddsombudDragonskolan
rachid.ababou@umea.se
090-165860
073-8173044
Stina Johansson SkyddsombudDragonskolan
stina.a.johansson@umea.se
090-162492
Gunilla Grenholm SkyddsombudErsängsskolan
gunilla.grenholm@umea.se
090-1644441
070-3341248
Sebastian Östberg SkyddsombudGrisbackaskolan
sebastian.ostberg@umea.se
090-31728
070-6151588
Jörgen Jonsén SkyddsombudGrubbeskolan
jorgen.jonsen@umea.se
090-162675
070-3760105
Thomas Greve SkyddsombudHagaskolan
thomas.greve@umea.se
070-5661418
Christina Höber SkyddsombudLernia Utbildning, Umeå
kicki.hober@lernia.se
070 374 78 15
Lars Persson SkyddsombudLinnéaskolan
lars.persson@umea.se
090-165916
Fredrik Johansson SkyddsombudMariebergsskolan
fredrik.johansson@umea.se
090-165639
070-5627665
Asta Thulesson SkyddsombudMidgårdsskolan
asta.thulesson@umea.se
Ulrica Sjöstedt SkyddsombudMidgårdsskolan
ulrica.sjostedt@gmail.com
090-165981
070-2259884
Elin Sjöström SkyddsombudMidgårdsskolan
elin.sjostrom@umea.se
070-5367302
Jonas Åström SkyddsombudMidgårdsskolan
jonas.astrom@umea.se
090-162972
070-2168786
Pernilla Johansson Sandborg SkyddsombudMidgårdsskolan
pernilla.sandborg@umea.se
090-165974
070-6275022
Maria Törngren SkyddsombudNTI-skolan Umeå vuxenutbildning
maria_torngren@hotmail.com
090-155747
070-6190058
Lasse Vestlin SkyddsombudProlympia Umeå
lasse.vestlin@prolympia.se
Mathias Olsson SkyddsombudSjöfruskolan
mathias.olsson@umea.se
090-165807
076-8165482
Ann-Katrin Bäckström SkyddsombudStorsjöskolan
ann-katrin.backstrom@umea.se
090-163142
Jan-Erik Björk SkyddsombudSävar skola
jan.bjork@umea.se
090-164064
0930-741222
Ted Stockhaus SkyddsombudTegs Centralskola
ted.stockhaus@umea.se
090-165330
073-5435192
Elinor Viklund SkyddsombudVIVA Komvux
elinor.wiklund@umea.se
070-2835438
Pernilla Persson SkyddsombudVIVA Komvux
pernilla.persson73@gmail.com
070-2544320
Lotta Dahlberg SkyddsombudÖstermalmsskolan
lotta.dahlberg@umea.se
070-5989776

Birgitta Larsson
Kommunombud
birgitta.larsson@umea.se
070-3889796

Åsa Törnblom
Kommunombud biträdande
asa.tornblom@umea.se
070-6004632

Dan Åberg
Kommunombud biträdande
dan.aberg@umea.se
090-161000
073-0250218

Maria Kronqvist
Kommunombud biträdande
maria.cronqvist72@gmail.com
090-161000
070-6279198

Åsa Grönlund
Lokalombud, Bräntbergsskolan
asa.m.gronlund@umea.se
090-165609
070-2158458

Anne-Li Lundström
Lokalombud, Böleängsskolan
anne-li.lundstrom@umea.se
090-162828
070-6785654

Maria Kronqvist
Lokalombud, Dragonskolan
maria.cronqvist72@gmail.com
090-161000
070-6279198

Åsa Törnblom
Lokalombud, Ersängsskolan
asa.tornblom@umea.se
070-6004632

Dan Åberg
Lokalombud, Grisbackaskolan
dan.aberg@umea.se
090-161000
073-0250218

Claes Emteryd
Lokalombud, Grubbeskolan
claes.emteryd@umea.se
090-162675

Jörgen Jacobsson
Lokalombud, Hörnefors Centralskola
jorgen.jacobsson@umea.se
0930-29099
070-3405049

Ulrika Degerfalk
Lokalombud, Internationella Engelska Skolan i Umeå
ulrikadegerfalk@gmail.com
0703271666

Irene Sjöberg
Lokalombud, Linnéaskolan
irene.sjoberg@umea.se
090-165916
070-2691489

Staffan Holmberg
Lokalombud, Läromedel Umeå
staffan.holmberg@spsm.se

Cissi Jonsson
Lokalombud, Mariehemsskolan
cissi.jonsson@umea.se
073-0588366

Ewa Hansson
Lokalombud, Mariehemsskolan
ewa.hansson@umea.se
070-5139298

Margaretha Syring
Lokalombud, Medlearn Umeå
margareta.syring@lernia.se

Jonas Fahlgren
Lokalombud, Midgårdsskolan
jonas.fahlgren@umea.se
070-1752165

Oskar Karlander
Lokalombud, NTI-skolan Umeå vuxenutbildning
karlander.oskar@gmail.com
073-0569796

Anna Svahlin
Lokalombud, NTI-skolan Umeå vuxenutbildning
anna.svahlin@gmail.com
090-155785
070-1100789

Kristoffer Jonsson
Lokalombud, Prolympia Umeå
kristoffer.jonsson@prolympia.se
090-3494823
070-5696348

Linda Dunger
Lokalombud, Sjöfruskolan
linda.dunger@umea.se
073-0271566

Lars Markevärn
Lokalombud, Storsjöskolan
lars.markevarn@umea.se
070-6291426

Björn Harnerud
Lokalombud, Stöcke skola
bjorn.harnerud@umea.se
073-0730165

Annica Lindvall
Lokalombud, Stöcksjö förskola och skola
annica.lindvall@umea.se
070-5275777

Jonas Nilsson
Lokalombud, Sävar skola
jonas.nilsson@umea.se
070-2895267

Torbjörn Eklöf
Lokalombud, Tegs Centralskola
tobjorn.eklof@umea.se
070-5658561

Stefan Sjöström
Lokalombud, Thorén Business School Umeå
stefan.sjostrom@tbschool.se
070-6780937

Jörgen Smedengren
Lokalombud, Umeå Internationella Gymnasium
engren64@hotmail.com
090-162746
070-2865010

Mattias Ryd
Lokalombud, VIVA Komvux
mattias.ryd@gmail.com
090-165485
070-4824755

Helena Sundqvist
Lokalombud, Västangårds skola
helena.sundqvist@umea.se
090-165179
076-8128413

Mia Höglund
Lokalombud, Ålidhemsskolan
mia.hoglund@umea.se
070-3478291

Maria Granström
Lokalombud, Östermalmsskolan
maria.granstrom@umea.se
070-2449963

Marlene Hansson
Lokalombud, Östra Ersbodaskolan
marlene.a.hansson@umea.se
070-2412571

Pernilla Persson
Huvudskyddsombud
pernilla.persson73@gmail.com
070-2544320

Peter Westin
Skyddsombud, Bräntbergsskolan
peter.westin@umea.se
090-165603
070-9560437

Johannes Ring
Skyddsombud, Carlshöjdsskolan, skola, förskola och fritidshem
johannes.ring@umea.se
070-3855745

Andreas Lundholm
Skyddsombud, Dragonskolan
AndreasLundholm75@gmail.com
070-2387987

Rachid Ababou
Skyddsombud, Dragonskolan
rachid.ababou@umea.se
090-165860
073-8173044

Stina Johansson
Skyddsombud, Dragonskolan
stina.a.johansson@umea.se
090-162492

Gunilla Grenholm
Skyddsombud, Ersängsskolan
gunilla.grenholm@umea.se
090-1644441
070-3341248

Sebastian Östberg
Skyddsombud, Grisbackaskolan
sebastian.ostberg@umea.se
090-31728
070-6151588

Jörgen Jonsén
Skyddsombud, Grubbeskolan
jorgen.jonsen@umea.se
090-162675
070-3760105

Thomas Greve
Skyddsombud, Hagaskolan
thomas.greve@umea.se
070-5661418

Christina Höber
Skyddsombud, Lernia Utbildning, Umeå
kicki.hober@lernia.se
070 374 78 15

Lars Persson
Skyddsombud, Linnéaskolan
lars.persson@umea.se
090-165916

Fredrik Johansson
Skyddsombud, Mariebergsskolan
fredrik.johansson@umea.se
090-165639
070-5627665

Asta Thulesson
Skyddsombud, Midgårdsskolan
asta.thulesson@umea.se

Ulrica Sjöstedt
Skyddsombud, Midgårdsskolan
ulrica.sjostedt@gmail.com
090-165981
070-2259884

Elin Sjöström
Skyddsombud, Midgårdsskolan
elin.sjostrom@umea.se
070-5367302

Jonas Åström
Skyddsombud, Midgårdsskolan
jonas.astrom@umea.se
090-162972
070-2168786

Pernilla Johansson Sandborg
Skyddsombud, Midgårdsskolan
pernilla.sandborg@umea.se
090-165974
070-6275022

Maria Törngren
Skyddsombud, NTI-skolan Umeå vuxenutbildning
maria_torngren@hotmail.com
090-155747
070-6190058

Lasse Vestlin
Skyddsombud, Prolympia Umeå
lasse.vestlin@prolympia.se

Mathias Olsson
Skyddsombud, Sjöfruskolan
mathias.olsson@umea.se
090-165807
076-8165482

Ann-Katrin Bäckström
Skyddsombud, Storsjöskolan
ann-katrin.backstrom@umea.se
090-163142

Jan-Erik Björk
Skyddsombud, Sävar skola
jan.bjork@umea.se
090-164064
0930-741222

Ted Stockhaus
Skyddsombud, Tegs Centralskola
ted.stockhaus@umea.se
090-165330
073-5435192

Elinor Viklund
Skyddsombud, VIVA Komvux
elinor.wiklund@umea.se
070-2835438

Pernilla Persson
Skyddsombud, VIVA Komvux
pernilla.persson73@gmail.com
070-2544320

Lotta Dahlberg
Skyddsombud, Östermalmsskolan
lotta.dahlberg@umea.se
070-5989776