Göteborgs stad

Kontakta oss

Vi nås alla genom den gemensamma adressen goteborg@lr.se. För akuta medlemsärenden hänvisas till Medlemsjouren. Under Verksamhetsområden nedan kan du se vilket ombud som hör till respektive område.

Övre Husargatan 36, 413 14 Göteborg
Öppet måndag - fredag 09.00 - 11.30
Oftast även på eftermiddagen.
Telefon 031 367 29 50
Huvudskyddsombuden 031 367 29 60
E-postadress goteborg@lr.se

LR GÖTEBORGS STAD

Gunnar Valinder
Föreningsombud och distriktsföreningsordförande
gunnar.valinder@lr.se
031 367 2958
070 288 7109

Verksamhetsområden

Arbetsrätt grundskola


Carl-Gustav Huld
Biträdande föreningsombud
carl-gustav.huld@grundskola.goteborg.se

Helena de Cloux
Biträdande föreningsombud
helena.de.cloux@grundskola.goteborg.se

Henrik Ahlbom Persson
Biträdande föreningsombud
henrik.persson@grundskola.goteborg.se
072 537 5972

Jonas Fried
Biträdande föreningsombud
jonas.fried@grundskola.goteborg.se

Eva Heed
Biträdande föreningsombud
eva.heed@grundskola.goteborg.se

Björn Nilsson
Biträdande föreningsombud
bjorn.nilsson@grundskola.goteborg.se

Sandra Roks
Biträdande föreningsombud
sandra.roks@grundskola.goteborg.se
031 367 2952

Lars Smith
Biträdande föreningsombud
lars.smith@grundskola.goteborg.se

Cecilia Warnholtz
Biträdande föreningsombud
cecilia.warnholtz@grundskola.goteborg.se


Arbetsrätt gymnasiet

Bengt Ekberg
Biträdande föreningsombud
bengt.ekberg@educ.goteborg.se
072 554 3742

Anne-Catherine Ernehall
Biträdande föreningsombud
anne-chaterine.ernehall@educ.goteborg.se

Anne-Marie Pettersson
Biträdande föreningsombud
anne-marie.pettersson@educ.goteborg.se

076 138 6437

Mats Sternbring
Biträdande föreningsombud
mats.sternbring@lr.se
070 661 0478

Lars Utter
Biträdande föreningsombud
lars.utter@educ.goteborg.se
072 255 7105


Arbetsrätt vuxenutbildning

Bengt Ekberg
Biträdande föreningsombud
bengt.ekberg@educ.goteborg.se
072 554 3742

Yvonne Stenmark
Biträdande föreningsombud
yvonne.stenmark@educ.goteborg.se


Arbetsrätt studie- och yrkesvägledare.

Bengt Ekberg
Biträdande föreningsombud
bengt.ekberg@educ.goteborg.se
072 554 3742


Arbetsmiljö grundskolan


Christina Rönn Orvinder

Biträdande föreningsombud
christina.ronn.orvinder@grundskola.goteborg.se

073 666 2080

Niklas Eriksson
Biträdande föreningsombud
niklas.eriksson@grundskola.goteborg.se
031-367 2966

Lennart Hellsborn
Biträdande föreningsombud
lennart.hellsborn@grundskola.goteborg.se
072 536 5267

Gunilla Rist
Biträdande föreningsombud
gunilla.rist@grundskola.goteborg.se

070 785 0354


Arbetsmiljö gymnasiet

Renée Edström
Biträdande föreningsombud
renee.elfving@educ.goteborg.se
073 666 0258

Svante Henning
Biträdande föreningsombudd
svante.henning@educ.goteborg.se
072 736 3052

Mikael Männer
Biträdande föreningsombud
mikael.manner@educ.goteborg.se
072 255 8889


Arbetsmiljö vuxenutbildning

Svante Henning
Biträdande föreningsombud
svante.henning@educ.goteborg.se
072 736 3052


Arbetsmiljö studie- och yrkesvägledare.

Mikael Männer
Biträdande föreningsombud
mikael.manner@educ.goteborg.se
072 255 8889



Ombudsmaterial

Logga in för att ta del av innehållet


Uppdaterad